Dziennik Ustaw 2010 Nr 126 poz. 856 - Szkolenie i egzaminowanie osób ubiegających się o uprawnienia do wykonywania prac podwodnych


ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 25 czerwca 2010 r.

w sprawie szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do wykonywania prac podwodnych

(Dz. U. z dnia 14 lipca 2010 r.)


Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 17 października 2003 r. o wykonywaniu prac podwodnych (Dz. U. Nr 199, poz. 1936, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:


Rozdział 1 

Przepisy ogólne

§ 1. Rozporządzenie określa:
  1)   tryb i kryteria uznawania szkoleń prowadzonych przez ośrodek szkoleniowy, zwany dalej "ośrodkiem", cofania uznania oraz przeprowadzania kontroli i oceny tych szkoleń;
  2)   ramowe programy szkoleń i wymagań egzaminacyjnych;
  3)   tryb, sposób i terminy przeprowadzania egzaminów przez Komisję Kwalifikacyjną dla Nurków, zwaną dalej "komisją";
  4)   kryteria, jakim powinni odpowiadać kandydaci na przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego, sekretarza i członków komisji.

§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
  1)   ustawie - należy przez to rozumieć ustawę z dnia 17 października 2003 r. o wykonywaniu prac podwodnych;
  2)   Dyrektorze - należy przez to rozumieć Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni;
  3)   Urzędzie - należy przez to rozumieć Urząd Morski w Gdyni.

Rozdział 2 

Tryb i kryteria uznawania szkoleń prowadzonych przez ośrodek, cofania uznania oraz przeprowadzania kontroli i oceny szkoleń


§ 3. 1. Ośrodek ubiegający się po raz pierwszy lub ponownie o uznanie szkoleń w zakresie zawodów, o których mowa w art. 19 ustawy, składa wniosek do Dyrektora o przeprowadzenie kontroli i oceny szkoleń oraz ich uznanie, z zastrzeżeniem ust. 4.
2. Wniosek ośrodka o przeprowadzenie kontroli i oceny szkoleń oraz ich uznanie powinien zawierać:
  1)   nazwę i adres ośrodka;
  2)   numer identyfikacji podatkowej (NIP) i numer identyfikacyjny REGON;
  3)   określenie rodzaju szkoleń, o których uznanie ubiega się ośrodek.
3. Do wniosku należy dołączyć:
  1)   szczegółowe programy szkoleń, o których uznanie ubiega się ośrodek;
  2)   imienny wykaz wykładowców i instruktorów, z wyszczególnieniem tematyki prowadzonych przez nich zajęć lub ćwiczeń, posiadanego wykształcenia i dyplomu upoważniającego do wykonywania prac podwodnych, okresu praktyki zawodowej oraz dokumentów potwierdzających ukończenie przeszkolenia z zakresu metodyki prowadzenia zajęć;
  3)   wykaz wyposażenia bazy prac podwodnych ośrodka;
  4)   kopię certyfikatu systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy przy wykonywaniu prac podwodnych, o którym mowa w art. 4 ust. 1 ustawy.
4. Ośrodek, który ubiega się ponownie o uznanie szkoleń, dołącza do wniosku tylko te dokumenty wymienione w ust. 3, które potwierdzają zmiany stanu faktycznego lub prawnego w stosunku do ostatnio składanego wniosku o uznanie szkoleń.
5. Ośrodek może do wniosku dołączyć kopie rekomendacji instytucji, stowarzyszeń lub osób fizycznych dotyczące prowadzonych szkoleń lub inne dokumenty mogące mieć znaczenie dla oceny szkoleń prowadzonych przez ośrodek.

§ 4. 1. Szkolenia w zakresie zawodów, o których mowa w art. 19 ustawy, Dyrektor uznaje, jeżeli ośrodek:
  1)   prowadzi szkolenia na podstawie szczegółowych programów zgodnych z ramowymi programami szkoleń i wymagań egzaminacyjnych;
  2)   zapewnia uczestnikom szkolenia dostęp do materiałów dydaktycznych dotyczących tematyki prowadzonych zajęć;
  3)   prowadzi dziennik zajęć i ćwiczeń oraz dziennik prac podwodnych;
  4)   prowadzi rejestr wydawanych zaświadczeń o ukończeniu szkoleń;
  5)   dysponuje salą wykładową wyposażoną w pomoce dydaktyczne;
  6)   dysponuje bazą prac podwodnych, wyposażoną w sprzęt nurkowy i urządzenia techniczne niezbędne do prowadzenia szkolenia;
  7)   zapewnia instruktorów posiadających:
a)  dokumenty potwierdzające ukończenie przeszkolenia z zakresu metodyki prowadzenia zajęć,
b)  co najmniej uprawnienia równorzędne z uprawnieniami, o których uzyskanie ubiegają się osoby uczestniczące w szkoleniu, nie niższe niż dyplom nurka II klasy i co najmniej 5-letnią praktykę zawodową w zakresie wykonywania prac podwodnych lub dyplom nurka II klasy i dyplom kierownika prac podwodnych II klasy;
  8)   zapewnia wykładowców posiadających:
a)  dokumenty potwierdzające ukończenie przeszkolenia z zakresu metodyki prowadzenia zajęć,
b)  co najmniej dyplom nurka I klasy lub dyplom nurka saturowanego albo dyplom kierownika prac podwodnych.
2. Co najmniej jeden instruktor powinien posiadać dyplom kierownika prac podwodnych oraz dokument, o którym mowa w ust. 1 pkt 7 lit. a.
3. Wykładowca nieposiadający dyplomów wymienionych w ust. 1 pkt 8 lit. b powinien posiadać co najmniej wykształcenie średnie o kierunku związanym z tematyką prowadzonych zajęć i co najmniej 5-letnią praktykę zawodową w zakresie wykonywania prac podwodnych.

§ 5. 1. Do przeprowadzenia kontroli i oceny szkoleń, o których mowa w art. 24 ust. 2 ustawy. Dyrektor wyznacza co najmniej dwóch członków komisji.
2. Przedmiotem kontroli i oceny szkoleń w przypadku ośrodka ubiegającego się o uznanie szkoleń:
  1)   po raz pierwszy w związku z rozpoczynaniem szkoleń - jest sprawdzenie spełnienia wymagań określonych w § 4, z wyjątkiem ust. 1 pkt 3 i 4;
  2)   ponownie lub po raz pierwszy w związku z rozszerzeniem zakresu szkoleń - jest sprawdzenie spełnienia wymagań określonych w § 4.
3. Protokół kontroli członkowie komisji przekazują Dyrektorowi, a kopię protokołu pozostawiają w kontrolowanym ośrodku.
4. Szkolenie uznaje się na podstawie pozytywnych wyników kontroli i oceny szkoleń.

§ 6. W przypadku negatywnych wyników kontroli i odmowy uznania szkoleń kierownik ośrodka może podjąć działania naprawcze w celu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości i wystąpić z wnioskiem do Dyrektora o ponowne przeprowadzenie kontroli i oceny szkoleń.

§ 7. 1. Dyrektor, biorąc w szczególności pod uwagę bezpieczeństwo uczestników szkolenia, może cofnąć uznanie szkolenia w przypadku stwierdzenia niespełnienia warunków, o których mowa w § 4, z zastrzeżeniem ust. 3.
2. Spełnienie warunków, o których mowa w § 4, może zostać sprawdzone w przypadku uzyskania informacji o nieprawidłowościach w prowadzeniu szkolenia.
3. Przepisy § 5 ust. 1 i 3 oraz § 6 stosuje się odpowiednio.

§ 8. 1. Ośrodki, których szkolenia zostały uznane przez Dyrektora, zgłaszają Dyrektorowi przewidywane terminy szkoleń i miejsce ich prowadzenia.
2. Adresy ośrodków, o których mowa w ust. 1, i przewidywane terminy szkoleń Dyrektor podaje do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie informacji w siedzibie Urzędu oraz zamieszczenie jej na stronie internetowej Urzędu.

Rozdział 3 

Ramowe programy szkoleń i wymagań egzaminacyjnych

§ 9. 1. Ustala się ramowe programy szkoleń i wymagań egzaminacyjnych w zawodach, o których mowa w art. 19 ust. 1 ustawy.
2. Ramowy program szkolenia i wymagania egzaminacyjne dla nurka III klasy są określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
3. Ramowy program szkolenia i wymagania egzaminacyjne dla nurka II klasy są określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
4. Ramowy program szkolenia i wymagania egzaminacyjne dla nurka I klasy są określone w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
5. Ramowy program szkolenia i wymagania egzaminacyjne dla nurka saturowanego są określone w załączniku nr 4 do rozporządzenia.
6. Ramowy program szkolenia i wymagania egzaminacyjne dla kierownika prac podwodnych II klasy są określone w załączniku nr 5 do rozporządzenia.
7. Ramowy program szkolenia i wymagania egzaminacyjne dla kierownika prac podwodnych I klasy są określone w załączniku nr 6 do rozporządzenia.
8. Ramowy program szkolenia i wymagania egzaminacyjne dla operatora systemów nurkowych są określone w załączniku nr 7 do rozporządzenia.

Rozdział 4 

Tryb, sposób i terminy przeprowadzania egzaminów

§ 10. 1. Egzamin przeprowadza się na pisemny wniosek zainteresowanej osoby, złożony w siedzibie Urzędu lub przesłany pocztą.
2. Ośrodek może w imieniu zainteresowanej osoby złożyć wniosek, o którym mowa w ust. 1.
3. Wniosek o przeprowadzenie egzaminu zawiera:
  1)   określenie rodzaju dyplomu lub świadectwa, o które ubiega się zainteresowana osoba;
  2)   imię i nazwisko;
  3)   datę i miejsce urodzenia;
  4)   adres do korespondencji.
4. Do wniosku należy dołączyć:
  1)   kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań określonych odpowiednio w art. 20 ustawy;
  2)   zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wystawione przez ośrodek uznany przez Dyrektora;
  3)   kopię dokumentu potwierdzającego uiszczenie opłaty egzaminacyjnej;
  4)   kopię dokumentu o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania prac podwodnych, w przypadku zawodu nurka;
  5)   kopię umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków zawartej na czas trwania etapu praktycznego egzaminu.
5. Zainteresowaną osobę powiadamia się o rozpatrzeniu wniosku oraz o przewidywanym terminie i miejscu przeprowadzenia egzaminu, nie później niż 14 dni przed egzaminem.
6. Wniosek niekompletny nie jest rozpatrywany i jest zwracany wraz z wniesioną opłatą egzaminacyjną.

§ 11. 1. Egzamin przeprowadza się w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym.
2. Etap teoretyczny egzaminu przeprowadza się przed etapem praktycznym.
3. Etap teoretyczny egzaminu składa się z części pisemnej i ustnej.
4. Część pisemną etapu teoretycznego egzaminu przeprowadza się przed częścią ustną.

§ 12. 1. Egzamin przeprowadza komisja.
2. Spośród osób wchodzących w skład komisji, na wniosek jej przewodniczącego, wyznacza się na każdy egzamin co najmniej dwóch egzaminatorów, z zastrzeżeniem ust. 4.
3. W przypadku gdy etap praktyczny egzaminu wymaga wykonania czynności pod powierzchnią wody, komisja prowadzi obserwację pośrednio, za pomocą urządzeń transmitujących na powierzchnię obraz i dźwięk spod powierzchni wody.
4. W przypadku prowadzenia etapu praktycznego egzaminu z zakresu długotrwałych prac podwodnych, można do prowadzenia części tego egzaminu wyznaczyć jednego członka komisji, pod warunkiem prowadzenia ciągłej rejestracji obrazu i dźwięku spod powierzchni wody.
5. W egzaminie może uczestniczyć, w charakterze obserwatora, przedstawiciel ministra właściwego do spraw gospodarki morskiej.

§ 13. 1. Komisja opracowuje co najmniej dwa zestawy:
  1)   testów do części pisemnej etapu teoretycznego egzaminu;
  2)   pytań do części ustnej etapu teoretycznego egzaminu;
  3)   zadań do etapu praktycznego egzaminu.
2. Część pisemną etapu teoretycznego egzaminu przeprowadza się w formie testu zawierającego co najmniej 50 pytań zamkniętych lub otwartych.
3. Na arkuszach testu umieszcza się maksymalną ilość punktów, jaką można uzyskać za prawidłową odpowiedź na poszczególne pytania.
4. Testy, pytania i zadania przechowuje się w warunkach uniemożliwiających ich nieuprawnione ujawnienie.

§ 14. 1. Przed rozpoczęciem egzaminu osoba zdająca egzamin przedkłada do wglądu komisji dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
2. Przed rozpoczęciem odpowiedniego etapu egzaminu przewodniczący komisji, w obecności członków komisji i osób zdających egzamin, w zależności od etapu egzaminu, wybiera losowo jeden test, zestaw pytań, zestaw zadań.
3. Osoba zdająca egzamin może korzystać z dopuszczonych przez komisję materiałów i pomocy dydaktycznych, w szczególności z przyrządów i tablic dekompresyjnych.
4. W czasie trwania części pisemnej etapu teoretycznego egzaminu osoba zdająca egzamin nie może opuszczać sali egzaminacyjnej. W szczególnie uzasadnionych przypadkach przewodniczący komisji może zezwolić na opuszczenie sali, po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się osoby zdającej z innymi osobami.
5. W przypadku zakłócania przebiegu egzaminu przez osobę zdającą egzamin albo stwierdzenia przez komisję korzystania przez tę osobę z pomocy innych osób, udzielania pomocy innym osobom lub korzystania z przyrządów, tablic lub pomocy dydaktycznych innych niż dopuszczone przez komisję, przewodniczący komisji przerywa dalsze egzaminowanie tej osoby i wykluczaz egzaminu, zamieszczając o tym informację w protokole z etapu teoretycznego egzaminu.
6. Wykluczenie z egzaminu jest równoznaczne z uzyskaniem oceny negatywnej z egzaminu.

§ 15. 1. Osoba zdająca część pisemną etapu teoretycznego egzaminu udziela odpowiedzi na arkuszach testu oznaczonych pieczęcią komisji. Osoba zdająca egzamin, przed opuszczeniem sali egzaminacyjnej, zwraca komisji otrzymane arkusze testu.
2. Osoba zdająca część pisemną etapu teoretycznego egzaminu, która uzyskała:
  1)   co najmniej 80 % ogólnej liczby punktów możliwych do uzyskania, jest zwolniona z obowiązku zdawania części ustnej etapu teoretycznego egzaminu i dopuszczona z oceną pozytywną do etapu praktycznego egzaminu;
  2)   co najmniej 55 % ogólnej liczby punktów możliwych do uzyskania, jest dopuszczona z oceną pozytywną do części ustnej etapu teoretycznego egzaminu;
  3)   mniej niż 55 % ogólnej liczby punktów możliwych do uzyskania, uzyskuje ocenę negatywną z części pisemnej i nie jest dopuszczona do części ustnej etapu teoretycznego egzaminu oraz do etapu praktycznego egzaminu.
3. Osoba dopuszczona do części ustnej etapu teoretycznego egzaminu wybiera losowo trzy pytania z zestawu wybranego przez przewodniczącego komisji.
4. Warunkiem uzyskania oceny pozytywnej z części ustnej etapu teoretycznego egzaminu i dopuszczenia do etapu praktycznego egzaminu jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na co najmniej dwa pytania.

§ 16. 1. Osoba przystępująca do etapu praktycznego egzaminu wybiera losowo zadanie egzaminacyjne z zestawu wybranego przez przewodniczącego komisji.
2. Warunkiem uzyskania oceny pozytywnej z etapu praktycznego egzaminu jest prawidłowe wykonanie wylosowanego zadania i uzasadnienie przyjętego rozwiązania.
3. Etap praktyczny egzaminu przeprowadza się z wykorzystaniem bazy prac podwodnych, sprzętu nurkowego oraz ekipy prac podwodnych ośrodka.

§ 17. 1. Wyniki etapu teoretycznego i etapu praktycznego egzaminu wpisuje się do odpowiednich protokołów egzaminów, które podpisują:
  1)   przewodniczący komisji;
  2)   członkowie komisji uczestniczący w egzaminie.
2. Wzór protokołu z etapu teoretycznego egzaminu określa załącznik nr 8 do rozporządzenia.
3. Wzór protokołu z etapu praktycznego egzaminu określa załącznik nr 9 do rozporządzenia.

§ 18. 1. Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie oceny pozytywnej z etapu teoretycznego i etapu praktycznego.
2. Osobie, która zdała egzamin, komisja wystawia zaświadczenie o zdaniu egzaminu.
3. Wzór zaświadczenia, o którym mowa w ust. 2, określa załącznik nr 10 do rozporządzenia.

§ 19. 1. Osoba, która z przyczyn losowych nie przystąpiła do egzaminu w wyznaczonym terminie albo która z przyczyn losowych przerwała egzamin, może przystąpić do egzaminu w kolejnym terminie, bez konieczności wnoszenia ponownej opłaty za egzamin.
2. Osobie, która nie przystąpiła do egzaminu i zawiadomiła o tym Dyrektora nie później niż na 3 dni przed terminem rozpoczęcia egzaminu, zwraca się wniesioną opłatę egzaminacyjną.
3. Osoba, która przerwała egzamin z przyczyn innych niż losowe albo która uzyskała ocenę negatywną, może przystąpić do egzaminu w kolejnym terminie, po ponownym wniesieniu opłaty egzaminacyjnej.

§ 20. 1. Egzamin przeprowadza się w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia podania do publicznej wiadomości informacji o jego przewidywanym terminie.
2. Informację o przewidywanym terminie egzaminu Dyrektor podaje do publicznej wiadomości, poprzez jej wywieszenie w siedzibie Urzędu oraz zamieszczenie na stronie internetowej Urzędu.

§ 21. Protokoły egzaminacyjne z odpowiednich etapów egzaminu, a także utrwalony zapis obrazu i dźwięku z etapu praktycznego egzaminu, przechowuje się w archiwum Urzędu przez 5 lat.

Rozdział 5 

Kryteria, jakim powinni odpowiadać kandydaci na przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego, sekretarza i członków komisji


§ 22. 1. Przewodniczącym komisji może być osoba posiadająca:
  1)   wykształcenie wyższe;
  2)   dyplom nurka I klasy lub dyplom nurka saturowanego i dyplom kierownika prac podwodnych I lub II klasy;
  3)   świadectwo operatora systemów nurkowych;
  4)   co najmniej 6 lat praktyki w zakresie wykonywania prac podwodnych w charakterze nurka lub kierownika prac podwodnych.
2. Zastępcą przewodniczącego komisji może być osoba posiadająca:
  1)   wykształcenie wyższe;
  2)   co najmniej dyplom nurka II klasy i dyplom kierownika prac podwodnych II klasy;
  3)   świadectwo operatora systemów nurkowych;
  4)   co najmniej 4 lata praktyki w zakresie wykonywania prac podwodnych w charakterze nurka lub kierownika prac podwodnych.
3. Członkiem komisji, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5, może być osoba posiadająca:
  1)   co najmniej wykształcenie średnie;
  2)   co najmniej dyplom nurka II klasy i dyplom kierownika prac podwodnych II klasy;
  3)   świadectwo operatora systemów nurkowych;
  4)   co najmniej 5 lat praktyki w zakresie wykonywania prac podwodnych w charakterze nurka lub kierownika prac podwodnych.
4. Każdy członek komisji uczestniczący w egzaminie powinien posiadać co najmniej uprawnienia równorzędne z uprawnieniami, o których uzyskanie ubiegają się osoby przystępujące do egzaminu, z tym że w przypadku egzaminu na nurka saturowanego każdy członek komisji powinien posiadać co najmniej dyplom nurka I klasy. Wymagań tych nie stosuje się do sekretarza komisji.
5. Sekretarzem komisji może być pracownik Urzędu posiadający co najmniej wykształcenie średnie oraz posiadający kwalifikacje zawodowe związane z wykonywaniem prac podwodnych.

Rozdział 6 

Przepisy przejściowe i końcowe

§ 23. Szkolenie lub egzamin rozpoczęty przed dniem wejścia w życie rozporządzenia prowadzi się na podstawie dotychczasowych przepisów.

§ 24. 1. Zaświadczenie, o którym mowa w art. 24 ust. 4 ustawy, dotyczące ukończenia szkolenia przeprowadzonego na podstawie dotychczasowych przepisów, zachowuje ważność.
2. Zaświadczenie o zdaniu egzaminu przeprowadzonego na podstawie dotychczasowych przepisów i wydane na ich podstawie zachowuje ważność, jednak nie dłużej niż przez 5 lat od dnia jego wystawienia.

§ 25. Ośrodek posiadający ważną decyzję o uznaniu szkoleń może prowadzić szkolenia w zakresie uznania do dnia upływu terminu ważności uznania.

§ 26. Do wniosku o przeprowadzenie kontroli i oceny szkolenia oraz jego uznanie, złożonego przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, stosuje się przepisy rozporządzenia.

§ 27. Przewodniczący, zastępca przewodniczącego, członkowie i sekretarz komisji powołani na podstawie dotychczasowych przepisów wykonują swoje obowiązki do dnia ich odwołania.

§ 28. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.3)

______
1)   Minister Infrastruktury kieruje działem administracji rządowej - gospodarka morska, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury (Dz. U. Nr 216, poz. 1594).
2)   Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 273, poz. 2703, z 2005 r. Nr 155, poz. 1298, z 2007 r. Nr 64, poz. 428 oraz z 2008 r. Nr 180, poz. 1112.
3)   Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 sierpnia 2004 r. w sprawie szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do wykonywania prac podwodnych (Dz. U. Nr 200, poz. 2053), które zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 7 marca 2007 r. o zmianie ustawy o wykonywaniu prac podwodnych (Dz. U. Nr 64, poz. 428) traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr 1 

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA I WYMAGANIA EGZAMINACYJNE DLA NURKA III KLASY


ZAŁĄCZNIK Nr 2 

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA I WYMAGANIA EGZAMINACYJNE DLA NURKA II KLASY


ZAŁĄCZNIK Nr 3 

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA I WYMAGANIA EGZAMINACYJNE DLA NURKA I KLASY


ZAŁĄCZNIK Nr 4 

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA I WYMAGANIA EGZAMINACYJNE DLA NURKA SATUROWANEGO


ZAŁĄCZNIK Nr 5 

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA I WYMAGANIA EGZAMINACYJNE DLA KIEROWNIKA PRAC PODWODNYCH II KLASY


ZAŁĄCZNIK Nr 6 

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA I WYMAGANIA EGZAMINACYJNE DLA KIEROWNIKA PRAC PODWODNYCH I KLASY


ZAŁĄCZNIK Nr 7 

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA I WYMAGANIA EGZAMINACYJNE DLA OPERATORA SYSTEMÓW NURKOWYCH


ZAŁĄCZNIK Nr 8 

WZÓR PROTOKOŁU Z ETAPU TEORETYCZNEGO EGZAMINU


ZAŁĄCZNIK Nr 9 

WZÓR PROTOKOŁU Z ETAPU PRAKTYCZNEGO EGZAMINU


ZAŁĄCZNIK Nr 10 

WZÓR ZAŚWIADCZENIA O ZDANIU EGZAMINU

Pozycje

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473, 474, 475, 476, 477, 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488, 489, 490, 491, 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559, 560, 561, 562, 563, 564, 565, 566, 567, 568, 569, 570, 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589, 590, 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597, 598, 599, 600, 601, 602, 603, 604, 605, 606, 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621, 622, 623, 624, 625, 626, 627, 628, 629, 630, 631, 632, 633, 634, 635, 636, 637, 638, 639, 640, 641, 642, 643, 644, 645, 646, 647, 648, 649, 650, 651, 652, 653, 654, 655, 656, 657, 658, 659, 660, 661, 662, 663, 664, 665, 666, 667, 668, 669, 670, 671, 672, 673, 674, 675, 676, 677, 678, 679, 680, 681, 682, 683, 684, 685, 686, 687, 688, 689, 690, 691, 692, 693, 694, 695, 696, 697, 698, 699, 700, 701, 702, 703, 704, 705, 706, 707, 708, 709, 710, 711, 712, 713, 714, 715, 716, 717, 718, 719, 720, 721, 722, 723, 724, 725, 726, 727, 728, 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735, 736, 737, 738, 739, 740, 741, 742, 743, 744, 745, 746, 747, 748, 749, 750, 751, 752, 753, 754, 755, 756, 757, 758, 759, 760, 761, 762, 763, 764, 765, 766, 767, 768, 769, 770, 771, 772, 773, 774, 775, 776, 777, 778, 779, 780, 781, 782, 783, 784, 785, 786, 787, 788, 789, 790, 791, 792, 793, 794, 795, 796, 797, 798, 799, 800, 801, 802, 803, 804, 805, 806, 807, 808, 809, 810, 811, 812, 813, 814, 815, 816, 817, 818, 819, 820, 821, 822, 823, 824, 825, 826, 827, 828, 829, 830, 831, 832, 833, 834, 835, 836, 837, 838, 839, 840, 841, 842, 843, 844, 845, 846, 847, 848, 849, 850, 851, 852, 853, 854, 855, 856, 857, 858, 859, 860, 861, 862, 863, 864, 865, 866, 867, 868, 869, 870, 871, 872, 873, 874, 875, 876, 877, 878, 879, 880, 881, 882, 883, 884, 885, 886, 887, 888, 889, 890, 891, 892, 893, 894, 895, 896, 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903, 904, 905, 906, 907, 908, 909, 910, 911, 912, 913, 914, 915, 916, 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927, 928, 929, 930, 931, 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942, 943, 944, 945, 946, 947, 948, 949, 950, 951, 952, 953, 954, 955, 956, 957, 958, 959, 960, 961, 962, 963, 964, 965, 966, 967, 968, 969, 970, 971, 972, 973, 974, 975, 976, 977, 978, 979, 980, 981, 982, 983, 984, 985, 986, 987, 988, 989, 990, 991, 992, 993, 994, 995, 996, 997, 998, 999, 1000, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 1009, 1010, 1011, 1012, 1013, 1014, 1015, 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022, 1023, 1024, 1025, 1026, 1027, 1028, 1029, 1030, 1031, 1032, 1033, 1034, 1035, 1036, 1037, 1038, 1039, 1040, 1041, 1042, 1043, 1044, 1045, 1046, 1047, 1048, 1049, 1050, 1051, 1052, 1053, 1054, 1055, 1056, 1057, 1058, 1059, 1060, 1061, 1062, 1063, 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069, 1070, 1071, 1072, 1073, 1074, 1075, 1076, 1077, 1078, 1079, 1080, 1081, 1082, 1083, 1084, 1085, 1086, 1087, 1088, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093, 1094, 1095, 1096, 1097, 1098, 1099, 1100, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1109, 1110, 1111, 1112, 1113, 1114, 1115, 1116, 1117, 1118, 1119, 1120, 1121, 1122, 1123, 1124, 1125, 1126, 1127, 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135, 1136, 1137, 1138, 1139, 1140, 1141, 1142

Polecamy

Poszukując najlepszego prawnika na dolnym śląsku pamiętajmy że tylko prawnik Wrocław oferuje najtańsze usługi prawnicze w tej części kraju. Planujesz remont? Poszukujesz projektanta domu? Najlepsi fachowcy pomogą Ci w każdej pracy budowlanej – kwiaty na telefon Wrocław – najtaniej zakupisz w kwiaciarni Margarita we Wrocławiu przy ul. Orląt Lwowskich. Kiedy zdaży Ci się stłuczka lub kiedy Twój samochód odmówi Ci posłuszeństwa - znajdź najlepszą firmę holowniczą dzięki serwisowi o tematyce "pomoc drogowa". Polecamy równierz.
Wszelkie prawa zastrzeżone, © ZnanyPrawnik 2025
Dodaj do ulubionych Mapa strony Polityka prywatności Regulamin Reklama Współpraca Kontakt