Dziennik Ustaw 2018 poz. 1170 - Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2018 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do służby w Straży Marszałkowskiej

DZIENNIK USTAW

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Warszawa, dnia 18 czerwca 2018 r.

Poz. 1170

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 15 czerwca 2018 r.

w sprawie postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do służby w Straży Marszałkowskiej

Na podstawie art. 18 ust. 8 ustawy z dnia 26 stycznia 2018 r. o Straży Marszałkowskiej (Dz. U. poz. 729) zarządza się, co następuje:

§ 1. Rozporządzenie określa:

1)    tryb przeprowadzania i oceniania postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do służby w Straży Marszałkowskiej, zwanego dalej „postępowaniem kwalifikacyjnym”;

2)    zakres i sposób przeprowadzania testu sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w Straży Marszałkowskiej, zwanych dalej „kandydatami”;

3)    sposób sprawdzania wymogów posiadania obywatelstwa polskiego, korzystania z pełni praw publicznych i niekaralności za popełnienie przestępstwa.

§ 2. Komendant Straży Marszałkowskiej, zwany dalej „Komendantem”, podaje do wiadomości publicznej informacje o planowanym postępowaniu kwalifikacyjnym w formie ogłoszenia.

§ 3. Przed rozpoczęciem każdego z etapów postępowania kwalifikacyjnego, o których mowa w art. 18 ust. 2 pkt 1-4 ustawy z dnia 26 stycznia 2018 r. o Straży Marszałkowskiej, zwanej dalej „ustawą”, kandydat okazuje na żądanie dokument potwierdzający jego tożsamość.

§ 4. Rozmowę kwalifikacyjną poprzedza ocena złożenia przez kandydata kompletu dokumentów, o których mowa w art. 18 ust. 2 pkt 1 ustawy.

§ 5. 1. Kandydata, który złożył komplet dokumentów, o których mowa w art. 18 ust. 2 pkt 1 ustawy, zawiadamia się o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej nie później niż na 3 dni przed dniem jej przeprowadzenia.

2.    Rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem przeprowadza Komendant lub jego zastępca.

3.    W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej:

1)    kandydat okazuje oryginały dokumentów, o których mowa w art. 18 ust. 2 pkt 1 ustawy, z wyjątkiem kwestionariusza osobowego;

2)    kandydat składa w formie pisemnej oświadczenie o posiadaniu wyłącznie obywatelstwa polskiego;

3)    kandydat udziela wyjaśnień dotyczących danych zawartych w złożonych dokumentach oraz przedstawia swoje doświadczenie zawodowe i motywację do podjęcia służby;

4)    informuje się kandydata o warunkach pełnienia służby;

5)    ocenia się społeczne postawy kandydata wobec ludzi, motywację do podjęcia służby w Straży Marszałkowskiej oraz umiejętności w zakresie komunikowania się i autoprezentacji.

4. Warunkiem uzyskania przez kandydata pozytywnego wyniku z rozmowy kwalifikacyjnej jest otrzymanie przez niego co najmniej 1 punktu.

§ 6. 1. Test sprawności fizycznej przeprowadza zespół powołany przez Komendanta.

2.    W skład zespołu wchodzą:

1)    Komendant lub jego zastępca;

2)    funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej lub inne osoby posiadające kwalifikacje zawodowe nauczyciela wychowania fizycznego lub inne odpowiednie kwalifikacje z zakresu szkolenia fizycznego.

3.    Funkcję przewodniczącego zespołu pełni Komendant albo jego zastępca.

§ 7. 1. W trakcie przeprowadzania testu sprawności fizycznej może być obecna osoba posiadająca kwalifikacje do udzielania pomocy medycznej.

2. Jeżeli w trakcie przeprowadzania testu sprawności fizycznej nie jest obecna osoba posiadająca kwalifikacje do udzielania pomocy medycznej, przewodniczący zespołu zapewnia łączność między członkami zespołu a podmiotem udzielającym pomocy medycznej.

§ 8. 1. Test sprawności fizycznej przeprowadza się w terminie i miejscu wyznaczonych przez przewodniczącego zespołu.

2. O terminie i miejscu przeprowadzenia testu sprawności fizycznej przewodniczący zespołu zawiadamia kandydata nie później niż na 3 dni przed dniem jego przeprowadzenia.

§ 9. Przed przystąpieniem do testu sprawności fizycznej zapoznaje się kandydata z celem i zakresem tego testu oraz ze sposobem jego przeprowadzania i oceniania.

§ 10. 1. Test sprawności fizycznej polega na wykonaniu w ciągu jednego dnia czterech prób sprawnościowych:

1)    próby 1 - do oceny siły eksplozywnej: rzut oburącz znad głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze:

a)    2 kg dla kobiet,

b)    3 kg dla mężczyzn;

2)    próby 2 - do oceny siły mięśni brzucha: z leżenia tyłem skłony tułowia w przód przez    30 sekund;

3)    próby 3 - do oceny szybkości i koordynacji ruchowej: bieg ze    zmianami kierunków po tak zwanej kopercie;

4)    próby 4 - do oceny wytrzymałości: bieg na dystansie:

a)    800 m dla kobiet,

b)    1000 m dla mężczyzn.

2. Opis wykonywania prób sprawnościowych, o których mowa w ust. 1, jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

§ 11. 1. Wyniki uzyskane z prób sprawnościowych, o których mowa w § 10 ust. 1, są oceniane na podstawie norm ustalonych w zależności od płci i wieku kandydata.

2.    Ustala się następujące grupy wiekowe kandydatów:

1)    grupa I - do 29 lat;

2)    grupa II - od 30 do 39 lat;

3)    grupa III - od 40 do 49 lat;

4)    grupa IV - od 50 lat.

3.    Grupę wiekową, o której mowa w ust. 2, ustala się na podstawie roku urodzenia, bez uwzględniania dnia i miesiąca.

4.    Normy wyników uzyskanych z prób sprawnościowych są określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

§ 12. 1. Ocenę końcową z testu sprawności fizycznej wystawia się na podstawie średniej arytmetycznej ocen uzyskanych z prób sprawnościowych, o których mowa w § 10 ust. 1.

2. Z testu sprawności fizycznej wystawia się ocenę końcową:

1)    6 -    wyróżniającą, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 5,51 do 6,00;

2)    5 -    bardzo dobrą, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 4,51 do 5,50;

3)    4 -    dobrą, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 3,51 do 4,50;

4)    3 -    poprawną, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 2,51 do 3,50;

5)    2 -    dopuszczającą, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 2,0 do 2,50;

6)    1 -    niedostateczną, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi poniżej 2,0.

§ 13. Kandydat uzyskuje wynik negatywny z testu sprawności fizycznej w przypadku:

1)    otrzymania oceny końcowej niedostatecznej;

2)    nieprzystąpienia do wszystkich prób sprawnościowych, o których mowa w § 10 ust. 1;

3)    otrzymania oceny niedostatecznej, chociażby z jednej spośród prób sprawnościowych, o których mowa w § 10 ust. 1. § 14. Zespół z przeprowadzonego testu sprawności fizycznej sporządza:

1)    protokół przeprowadzenia testu sprawności fizycznej wraz z wynikami i ocenami uzyskanymi przez kandydatów, którzy przystąpili do tego testu;

2)    zestawienie ocen końcowych uzyskanych przez kandydatów z testu sprawności fizycznej.

§ 15. 1. Oceny etapów postępowania kwalifikacyjnego, o których mowa w art. 18 ust. 2 pkt 1, 2 i 4 ustawy, dokonuje się według skali:

1)    nie spełnia wymagań - 0 pkt;

2)    predyspozycje przeciętne - 1 pkt;

3)    predyspozycje dobre - 2 pkt;

4)    predyspozycje wysokie - 3 pkt;

5)    predyspozycje bardzo wysokie - 4 pkt.

2. Arkusz oceny indywidualnych predyspozycji kandydata do służby w Straży Marszałkowskiej jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.

§ 16. Sprawdzenia wymogów posiadania wyłącznie obywatelstwa polskiego, korzystania z pełni praw publicznych i niekaralności za popełnienie przestępstwa dokonuje się w ramach postępowania kwalifikacyjnego przez analizę złożonych dokumentów i danych zawartych w zbiorach prowadzonych przez organy władzy publicznej.

§ 17. Postępowanie kwalifikacyjne kończy się przedstawieniem przez Komendanta Szefowi Kancelarii Sejmu wykazu kandydatów wraz z dokumentami zgromadzonymi w postępowaniu kwalifikacyjnym.

§ 18. Kandydatów zawiadamia się o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego i o jego wyniku. Przepis stosuje się odpowiednio także w przypadku odmowy poddania kandydata postępowaniu i odstąpienia od prowadzenia postępowania.

§ 19. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki

Załączniki do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2018 r. (poz. 1170)

Załącznik nr 1

OPIS WYKONYWANIA PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

I. PRÓBA 1:

Rzut oburącz znad głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze 2 kg dla kobiet,

3 kg dla mężczyzn

Sprzęt: piłki lekarskie 2 kg i 3 kg, kreda, taśma do wykonywania pomiarów Wykonanie:

Kandydat wykonuje próbę sprawnościową w stroju i obuwiu sportowym.

Kandydat przyjmuje postawę rozkroczną, przodem do kierunku rzutu. Stopy są ułożone równolegle do siebie przed linią rzutu, piłka jest trzymana oburącz z tyłu głowy. Kandydat wykonuje rzut znad głowy do przodu piłką lekarską. Podczas wykonywania rzutu można wspiąć się na palce lub wykonać podskok. W trakcie rzutu i po rzucie nie można przekroczyć linii rzutu ani podeprzeć się rękoma za linią rzutu.

Wynik:

Długość rzutu ustala się na podstawie przygotowanych uprzednio pomiarów wykonanych z dokładnością do 0,5 m i oznaczonych przy użyciu kredy. Wynik próby podaje się, zaokrąglając pomiar w dół (np. rzut o długości od 7,0 m do 7,49 m oznacza wynik 7,0 m, natomiast o długości od 7,5 m do 7,99 m oznacza wynik 7,5 m). Kandydat ma prawo wykonać dwa rzuty. Do oceny bierze się pod uwagę lepszy wynik.

II. PRÓBA 2:

Z leżenia tyłem skłony tułowia w przód przez 30 sekund

Sprzęt: stoper, materace gimnastyczne

Wykonanie:

Kandydat wykonuje próbę sprawnościową w stroju sportowym i bez obuwia. Do wykonania próby sprawnościowej jest niezbędna pomoc drugiej osoby.

Kandydat w leżeniu na plecach ugina nogi w kolanach pod kątem zbliżonym do prostego, stopy rozstawia na szerokość bioder i w taki sposób, aby stopy całą powierzchnią dotykały podłoża, dłonie splata palcami i układa pod głową. Osoba pomagająca kandydatowi klęka przy stopach kandydata i stabilizuje ich położenie, przenosząc na stopy kandydata środek ciężkości ciała, używając dłoni i ramion jako dźwigni kostnej. Kandydat wykonuje cykle ruchowe polegające na wykonywaniu skłonów tułowia w przód, dotykaniu dwoma łokciami kolan i natychmiastowym powracaniu do leżenia tyłem w taki sposób, aby splecione palce dłoni dotknęły podłoża. Podczas wykonywania próby sprawnościowej nie można unosić bioder.

Wynik:

Wynik próby sprawnościowej stanowi liczba prawidłowo wykonanych w czasie 30 sekund skłonów tułowia w przód z leżenia tyłem.

III. PRÓBA 3:

Bieg ze zmianami kierunków po tzw. kopercie

Sprzęt: stoper, taśma do wykonywania pomiarów, kreda, pięć stojaków o wysokości co najmniej 160 cm

Wykonanie:

Kandydat wykonuje próbę sprawnościową w stroju i obuwiu sportowym. Trasa biegu, linia startu i mety, a także obrysy podstaw stojaków powinny być oznakowane przy użyciu kredy. Sposób oznakowania trasy oraz schemat rozstawienia stojaków określa rysunek.

Kandydat biegnie, pokonując w określony sposób trzykrotnie bez przerwy i w jak najkrótszym czasie dystans po tzw. kopercie o wymiarach 3 x 5 metrów, omijając stojaki w kolejności A-B-E-C-D-E-A, zgodnie ze schematem rozstawienia stojaków przedstawionym na rysunku. Podczas omijania stojaka można go dotknąć lub pchnąć; próba jest przerywana w przypadku przewrócenia stojaka. Podczas omijania stojaka „A” kandydat jest informowany:

„jeszcze dwa razy.....jeszcze jeden raz”. Po trzecim cyklu przekroczenie linii mety powoduje

zatrzymanie mierzenia czasu. W przypadku przewrócenia stojaka kandydat ma prawo do powtórzenia próby sprawnościowej.

Wynik:

Wynik próby sprawnościowej stanowi czas, w którym kandydat trzykrotnie bez przerwy pokonał dystans po tzw. kopercie o wymiarach 3 x 5 metrów. Czas należy ustalać z dokładnością do 0,1 sekundy.


-- 5 m--

Rysunek: Sposób oznakowania trasy i schemat rozstawienia stojaków

IV. PRÓBA 4:

Bieg na dystansie 800 metrów dla kobiet i 1000 metrów dla mężczyzn

Sprzęt: stoper, taśma do wykonywania pomiarów

Wykonanie:

Kandydat wykonuje próbę sprawnościową w stroju i obuwiu sportowym.

Kandydat biegnie po wyznaczonej trasie i pokonuje dystans w jak najkrótszym czasie. Trasa biegu musi przebiegać po płaskim terenie.

Wynik:

Wynik próby sprawnościowej stanowi czas, w którym kandydat pokonał dystans. Czas należy ustalać z dokładnością do 1 sekundy, zaokrąglając pomiar w górę (np. czas 3 minuty i 25,2 sekundy oznacza wynik 3 minuty i 26 sekund).

Załącznik nr 2

TABELA A. NORMY WYNIKÓW UZYSKANYCH Z PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH - KOBIETY

Lp.

RODZAJ PRÓBY SPRAWNOŚCIOWEJ

JEDNOSTKA

POMIARU

GRUPA WIEKOWA

WYNIK UZYSKANY NA OCENĘ

6

5

4

3

2

1

1

Próba 1

rzut oburącz znad głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze 2 kg

[metr]

I (do 29 lat)

9,5 i więcej

9,0

8,0

7,0

5,5

*

II (30-39 lat)

9,0 i więcej

8,5

7,5

6,5

5,0

*

III (40-49 lat)

7,5 i więcej

7,0

6,0

5,0

4,0

*

IV (od 50 lat)

6,5 i więcej

6,0

5,0

4,0

3,0

*

2

Próba 2

z leżenia tyłem skłony tułowia w przód przez 30 sekund

[liczba

powtórzeń]

I (do 29 lat)

29 i więcej

27

24

21

18

*

II (30-39 lat)

27 i więcej

25

22

19

16

*

III (40-49 lat)

24 i więcej

22

19

16

13

*

IV (od 50 lat)

22 i więcej

18

15

13

10

*

3

Próba 3

bieg ze zmianami kierunków po tzw. kopercie

[sekunda]

I (do 29 lat)

24,9 i mniej

25,6

27,0

28,4

31,0

*

II (30-39 lat)

26,4 i mniej

27,1

28,5

29,9

33,0

*

III (40-49 lat)

27,9 i mniej

28,6

30,0

31,4

35,0

*

IV (od 50 lat)

29,0 i mniej

30,0

32,0

35,0

39,0

*

4

Próba 4

bieg na dystansie 800 m

[minuta;

sekunda]

I (do 29 lat)

3;15,00 i mniej

3;25,0

3;40,0

3;55,0

4;10,0

*

II (30-39 lat)

3;35,0 i mniej

3;45,0

4;00,0

4;15,0

4;30,0

*

III (40-49 lat)

4;00,0 i mniej

4;10,0

4;25,0

4;40,0

4;55,0

*

IV (od 50 lat)

4;25,0 i mniej

4;40,0

4;55,0

5;30,0

6;00,0

*

* Uzyskany wynik - poniżej określonego w rubryce z oceną „2”.

Dziennik Ustaw    -6-    Poz. 1170


TABELA B. NORMY WYNIKÓW UZYSKANYCH Z PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH - MĘŻCZYŹNI 1

Lp.

RODZAJ PRÓBY SPRAWNOŚCIOWEJ

JEDNOSTKA

POMIARU

GRUPA WIEKOWA

WYNIK UZYSKANY NA OCENĘ

6

5

4

3

2

1

1

Próba 1

rzut oburącz znad głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze 3 kg

[metr]

I (do 29 lat)

11,5 i więcej

11,0

10,0

9,0

7,5

*

II (30-39 lat)

11,0 i więcej

10,5

9,5

8,5

6,5

*

III (40-49 lat)

10 i więcej

9,5

8,5

7,5

6,0

*

IV (od 50 lat)

9,0 i więcej

8,5

7,5

6,0

5,0

*

2

Próba 2

z leżenia tył®111 skłony tułowia w przód przez 30 sekund

[liczba

powtórzeń]

I (do 29 lat)

32 i więcej

30

27

23

19

*

II (30-39 lat)

29 i więcej

27

24

20

16

*

III (40-49 lat)

26 i więcej

23

19

15

13

*

IV (od 50 lat)

24 i więcej

21

17

14

10

*

3

Próba 3

bieg ze zmianami kierunków po tzw. kopercie

[sekunda]

I (do 29 lat)

23,5 i mniej

24,0

25,0

26,0

27,0

*

II (30-39 lat)

24,0 i mniej

24,5

25,5

26,5

27,5

*

III (40-49 lat)

24,7 i mniej

25,2

26,2

27,2

28,2

*

IV (od 50 lat)

26,2 i mniej

27,2

28,5

29,0

30,0

*

4

Próba 4

bieg na dystansie 1000 m

[minuta;

sekunda]

I (do 29 lat)

3,30,00 i mniej

3;40,0

3;55,0

4;15,0

4;35,0

*

II (30-39 lat)

3;45,0 i mniej

3;55,0

4;10,0

4;25,0

4;55,0

*

III (40-49 lat)

4; 15,0 i mniej

4;25,0

4;40,0

4;55,0

5;30,0

*

IV (od 50 lat)

4;35,0 i mniej

4;55,0

5;30,0

5;55,0

6;30,0

*

Dziennik Ustaw    -7-    Poz. 1170


Załącznik nr 3

ARKUSZ OCENY INDYWIDUALNYCHPREDYSPOZYCJI KANDYDATA DO SŁUŻBY W STRAŻY MARSZ AŁKO W SKIEJ

IMIĘ I NAZWISKO KANDYDATA: .............................................................................

NUMER PESEL KANDYDATA: ..................................................................................

PRZEDMIOT OCENY

OCENA PREDYSPOZYCJI KANDYDATA

(w skali 0-4 pkt)1

Aktualne potrzeby Straży Marszałkowskiej

Poziom lub kierunek posiadanego wykształcenia

Dodatkowe umiejętności lub udokumentowane osiągnięcia zawodowe

Dotychczasowy przebieg pracy zawodowej

Umiejętność obsługi programów komputerowych

Znajomość języków obcych

Ocena rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem, mającej na celu poznanie i ocenę jego postaw społecznych wobec ludzi, poznanie jego motywacji do podjęcia służby w Straży Marszałkowskiej, a także ocenę jego umiejętności w zakresie komunikowania się i autoprezentacji

Ocena testu sprawności fizycznej**

LICZBA PUNKTÓW (RAZEM)

W tym polu należy wpisać oceny:

0 pkt - nie spełnia wymagań, 1 pkt - predyspozycje przeciętne, 2 pkt - predyspozycje dobre, 3 pkt - predyspozycje wysokie, 4 pkt - predyspozycje bardzo wysokie.

Ocenę testu sprawności fizycznej wystawia się po przeprowadzeniu testu, biorąc pod uwagę ocenę końcową uzyskaną przez kandydata. W tym polu należy wpisać oceny:

0 pkt - nie spełnia wymagań (ocena końcowa 1), 1 pkt - predyspozycje przeciętne (ocena końcowa 2), 2 pkt - predyspozycje dobre (ocena końcowa 3), 3 pkt - predyspozycje wysokie (ocena końcowa 4 lub 5), 4 pkt - predyspozycje bardzo wysokie (ocena końcowa 6).

UWAGI


czytelne podpisy osób przeprowadzających postępowanie kwalifikacyjne


1

Uzyskany wynik - poniżej określonego w rubryce z oceną „2”.

Pozycje

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 288, 289, 290, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439, 440, 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466, 468, 470, 471, 472, 473, 475, 476, 477, 478, 479, 481, 482, 483, 484, 485, 488, 489, 490, 491, 493, 494, 495, 496, 497, 498, 499, 502, 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516, 518, 519, 520, 521, 522, 523, 527, 528, 530, 532, 533, 534, 535, 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543, 545, 546, 549, 551, 552, 553, 554, 555, 558, 559, 560, 562, 563, 564, 565, 566, 567, 568, 569, 570, 571, 572, 573, 574, 575, 577, 578, 579, 580, 581, 583, 584, 585, 586, 587, 590, 591, 593, 594, 595, 596, 597, 599, 600, 601, 602, 603, 604, 605, 606, 608, 609, 610, 611, 613, 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621, 622, 623, 624, 625, 626, 627, 628, 630, 631, 632, 633, 634, 637, 638, 640, 641, 642, 643, 644, 645, 646, 647, 648, 649, 650, 651, 652, 653, 654, 655, 656, 657, 658, 659, 660, 661, 663, 666, 667, 668, 671, 672, 673, 677, 678, 679, 680, 681, 682, 683, 685, 688, 690, 691, 692, 693, 694, 695, 696, 697, 699, 700, 701, 702, 703, 704, 705, 706, 707, 708, 709, 710, 711, 712, 713, 714, 715, 716, 719, 720, 721, 723, 724, 725, 726, 729, 730, 731, 732, 734, 736, 737, 740, 741, 742, 743, 744, 745, 746, 747, 748, 749, 750, 751, 753, 754, 755, 756, 757, 759, 762, 763, 764, 765, 766, 767, 768, 769, 770, 771, 772, 773, 774, 775, 776, 777, 778, 780, 781, 782, 783, 784, 785, 786, 787, 789, 790, 791, 792, 793, 794, 796, 797, 798, 799, 800, 801, 802, 804, 806, 807, 809, 810, 811, 815, 816, 818, 819, 820, 822, 823, 824, 830, 831, 832, 833, 834, 835, 836, 837, 1025, 1026, 1027, 1029, 1030, 1035, 1036, 1037, 1038, 1039, 1040, 1041, 1042, 1043, 1044, 1045, 1047, 1049, 1050, 1054, 1055, 1056, 1061, 1062, 1063, 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069, 1071, 1072, 1073, 1074, 1075, 1076, 1077, 1078, 1080, 1081, 1082, 1083, 1085, 1087, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093, 1094, 1096, 1097, 1100, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1107, 1108, 1109, 1111, 1112, 1113, 1114, 1115, 1116, 1118, 1119, 1120, 1121, 1122, 1124, 1125, 1126, 1127, 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135, 1137, 1138, 1139, 1140, 1142, 1143, 1146, 1147, 1148, 1149, 1151, 1152, 1153, 1154, 1155, 1156, 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164, 1165, 1166, 1167, 1168, 1169, 1170, 1172, 1173, 1174, 1175, 1177, 1178, 1179, 1180, 1181, 1182, 1183, 1184, 1185, 1186, 1187, 1188, 1190, 1191, 1192, 1193, 1194, 1195, 1196, 1197, 1198, 1199, 1200, 1201, 1202, 1203, 1204, 1205, 1206, 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1215, 1218, 1219, 1221, 1223, 1226, 1232, 1233, 1234, 1235, 1237, 1240, 1242, 1243, 1244, 1245, 1246, 1247, 1249, 1250, 1251, 1252, 1253, 1255, 1257, 1258, 1259, 1260, 1261, 1262, 1263, 1264, 1265, 1266, 1267, 1268, 1269, 1270, 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1278, 1279, 1281, 1283, 1285, 1286, 1287, 1288, 1289, 1291, 1292, 1293, 1294, 1295, 1297, 1300, 1301, 1302, 1303, 1305, 1307, 1308, 1309, 1310, 1311, 1312, 1313, 1314, 1316, 1319, 1320, 1323, 1324, 1325, 1328, 1329, 1330, 1331, 1332, 1333, 1334, 1335, 1336, 1337, 1338, 1339, 1340, 1341, 1342, 1343, 1344, 1345, 1347, 1348, 1349, 1350, 1351, 1352, 1353, 1356, 1357, 1359, 1361, 1364, 1366, 1367, 1368, 1369, 1370, 1372, 1373, 1374, 1375, 1376, 1378, 1379, 1380, 1381, 1382, 1383, 1384, 1385, 1386, 1387, 1390, 1391, 1392, 1393, 1395, 1398, 1399, 1400, 1401, 1402, 1405, 1412, 1413, 1417, 1419, 1422, 1425, 1426, 1427, 1428, 1431, 1432, 1433, 1434, 1435, 1438, 1439, 1440, 1441, 1442, 1443, 1445, 1446, 1448, 1449, 1451, 1452, 1453, 1454, 1455, 1456, 1457, 1458, 1459, 1460, 1462, 1464, 1465, 1466, 1467, 1468, 1469, 1471, 1472, 1473, 1474, 1475, 1476, 1479, 1480, 1481, 1482, 1483, 1487, 1489, 1490, 1491, 1492, 1493, 1494, 1495, 1496, 1497, 1499, 1500, 1501, 1503, 1505, 1507, 1508, 1509, 1510, 1511, 1513, 1515, 1516

Polecamy

Poszukując najlepszego prawnika na dolnym śląsku pamiętajmy że tylko prawnik Wrocław oferuje najtańsze usługi prawnicze w tej części kraju. Planujesz remont? Poszukujesz projektanta domu? Najlepsi fachowcy pomogą Ci w każdej pracy budowlanej – kwiaty na telefon Wrocław – najtaniej zakupisz w kwiaciarni Margarita we Wrocławiu przy ul. Orląt Lwowskich. Kiedy zdaży Ci się stłuczka lub kiedy Twój samochód odmówi Ci posłuszeństwa - znajdź najlepszą firmę holowniczą dzięki serwisowi o tematyce "pomoc drogowa". Polecamy równierz.
Wszelkie prawa zastrzeżone, © ZnanyPrawnik 2024
Dodaj do ulubionych Mapa strony Polityka prywatności Regulamin Reklama Współpraca Kontakt